Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.05.2011, sygn. ITPP1/443-269c/11/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-269c/11/AJ

Zwolnienia od podatku wykonywanych świadczeń.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 11 lutego 2011 r. (data wpływu 21 lutego 2011 r.), uzupełnionym w dniu 25 maja 2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku wykonywanych świadczeń jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 lutego 2011 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 25 maja 2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku wykonywanych świadczeń.

W przedmiotowym wniosku i uzupełnieniu do niego przedstawiono następujący stan faktyczny:

Ośrodek jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej organem założycielskim jest Samorząd Województwa.

W ramach prowadzonej działalności wykonuje m.in. :

  1. badania lekarskie kierowców: na prawo jazdy, skierowanych decyzją administracyjną przez organy administracji samorządowej (Prezydent Miasta lub Starosta), w związku z uzyskaniem stopnia niepełnosprawności, skierowanych przez policję uczestniczących w wypadkach drogowych lub będących pod wpływem alkoholu, podnoszących kategorię prawa jazdy.
  2. opiniowanie spraw na wniosek Sądów i ZUS.
  3. badania lekarskie osób kierowanych przez Urzędy Pracy na kursy kwalifikacyjne.

Z uzupełnienia do wniosku wynika ponadto, iż sprawy związane z udziałem lekarza medycyny pracy w Zakładowej Komisji BHP są uregulowane w dziale 10 Kodeksu Pracy Bezpieczeństwo I Higiena pracy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00