Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31.03.2011, sygn. ITPB3/423-4d/11/DK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-4d/11/DK

W którym momencie i w jakiej wysokości Spółka powinna rozpoznać koszt uzyskania przychodu poniesiony w związku z nabyciem usług doradczych związanych ze sprzedażą akcji P.?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (j.t. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 29 grudnia 2010 r. (data wpływu 4 stycznia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego uzupełnionym w dniu 14 marca 2011 r. dotyczącej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie momentu i wysokości ustalenia kosztu uzyskania przychodu związanego z nabyciem usług doradczych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 stycznia 2011 r. do tut. organu wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego uzupełniony w dniu 14 marca 2011 r. dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu i wysokości ustalenia kosztu uzyskania przychodu związanego z nabyciem usług doradczych.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

J. S.A. oraz S. S.A. należą do grupy kapitałowej C..

W dniu 27 lipca 2010 r. pomiędzy J. S.A. (dalej: J.) i S. S.A. (dalej: S. lub Spółka) a G. AG (dalej: Kupujący) została zawarta umowa sprzedaży akcji P. S.A. (dalej: P.) posiadanych przez J. i S. (dalej: Umowa). Zarówno J. jak i S. objęły akcje P. w 2003 r. (wówczas akcje te były akcjami U. S.A.) poprzez wniesienie posiadanych przez te spółki akcji C. S.A.

Zgodnie z postanowieniami Umowy, sprzedaż akcji P. dojdzie do skutku z chwilą spełnienia się określonych warunków zawartych w Umowie (np. otrzymanie zezwoleń odpowiednich organów). Strony Umowy mogą również dokonać faktycznego zbycia akcji pomimo niespełnienia się wszystkich warunków wskazanych w Umowie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00