Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.03.2011, sygn. ITPB3/423-716/10/PST, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-716/10/PST
Czy pierwsza rata leasingowa jako koszt uzyskania przychodów pośrednio związany z przychodami Spółki powinna zostać zaliczona w całości w koszty uzyskania przychodów w dacie jej poniesienia?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 28 grudnia 2010 r. ( data wpływu 31 grudnia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pierwszej raty leasingowej - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 grudnia 2010 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pierwszej raty leasingowej.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
W dniu 30 lipca 2010 r. Spółka (Korzystający - Wnioskodawca) zawarła umowę leasingu, której przedmiotem jest centrala telefoniczna. Zgodnie z postanowieniami umowy leasingu, w trakcie trwania umowy leasingu przedmiot leasingu pozostaje własnością Finansującego. Umowa leasingu spełnia warunki określone w art. 17b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych a Finansujący nie korzysta ze zwolnień przewidzianych w art. 17b ust. 2 ww. ustawy. W związku z tym opłaty ustalone w umowie leasingu, ponoszone przez Korzystającego w podstawowym okresie umowy z tytułu używania środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych stanowią przychód Finansującego i odpowiednio koszt uzyskania przychodów Korzystającego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right