Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.03.2011, sygn. ITPP2/443-1276/10/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1276/10/MD

Stawka podatku właściwa dla czynności wykonywanych przez agenta rozliczeniowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku dnia 10 grudnia 2010 r. (data wpływu 16 grudnia 2010 r.), uzupełnionym w dniu 22 lutego 2011 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej dla czynności wykonywanych przez agenta rozliczeniowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 grudnia 2010 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 22 lutego 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej dla czynności wykonywanych przez agenta rozliczeniowego.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, został przedstawiony następujący stan faktyczny (zdarzenie przyszłe).

Jako agent rozliczeniowy Spółka jest instytucją autoryzowaną przez M., jako tzw. S. oraz przez V. jako tzw. T.. Świadczy usługi umożliwiające dokonywanie płatności internetowych za pomocą kart płatniczych i przelewów w Internecie (e-przelewy).

Realizacja płatności za pośrednictwem agenta rozliczeniowego polega na tym, że środki wpłacane są przez klienta na rachunek agenta, a stamtąd przekazywane do sprzedawcy. Kupujący może dokonać zapłaty w formie e-przelewu lub za pomocą karty płatniczej, dopuszczonej przez banki do realizacji transakcji w środowisku internetowym. Usługa pośrednictwa w bezgotówkowym rozliczeniu transakcji płatniczych dokonywana za pomocą kart płatniczych i e-przelewów wykonywana jest w oparciu o umowy zawarte między Spółką a akceptantami. Odbiorcami ww. sług są przedsiębiorcy krajowi, t.j. osoby fizyczne lub prawne prowadzące działalność gospodarczą. Jedyny wyjątek stanowią usługi świadczonej na rzecz Sądu Rejonowego, w przypadku których odbiorcą usługi płatniczej za rozliczenie transakcji jest klient. Może nim być zarówno osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej, jak i przedsiębiorca. Jednakże w zakresie wdrożenia oraz utrzymania w systemie autoryzacyjno - rozliczeniowym stroną umowy jest Sąd Rejonowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00