Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.03.2011, sygn. ITPP2/443-1287/10/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1287/10/MD
Prawo do zastosowania 0% stawki podatku dla dostawy na rzecz kontrahenta mającego siedzibę w Polsce, posługującego się niemieckim numerem identyfikacji podatkowej, realizowanej w ramach transakcji trójstronnej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 14 grudnia 2010 r. (data wpływu 21 grudnia 2010 r.), uzupełnionym w dniu 22 lutego 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania 0% stawki podatku do dostawy na rzecz kontrahenta mającego siedzibę w Polsce, posługującego się niemieckim numerem identyfikacji podatkowej, realizowanej w ramach transakcji trójstronnej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 grudnia 2010 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 22 lutego 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania 0% stawki podatku do dostawy na rzecz kontrahenta mającego siedzibę w Polsce, posługującego się niemieckim numerem identyfikacji podatkowej, realizowanej w ramach transakcji trójstronnej.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka (zarejestrowana jako podatnik VAT UE) specjalizuje się w szczególności w produkcji komponentów używanych do produkcji pianek i tworzyw sztucznych. Spółka będzie jednym z podmiotów uczestniczących w transakcji trójstronnej. W ramach tej transakcji będzie sprzedawała wyprodukowane przez siebie towary kontrahentowi mającemu siedzibę w Polsce, który jest podatnikiem VAT czynnym w Polsce. Kontrahent będzie odsprzedawał zakupione produkty podmiotowi zagranicznemu (najczęściej podmiotowi mającemu siedzibę na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej, jak również podmiotom mającym siedzibę poza UE, które zostały zidentyfikowane dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych w jednym z państw członkowskich UE, innym niż Polska lub Niemcy).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right