Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.02.2011, sygn. ITPB1/415-1093/10/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-1093/10/TK
Czy otrzymana przez Pana dywidenda, wypłacana przez S. z siedzibą w Luksemburgu, będzie zwolniona od podatku dochodowego od osób fizycznych w Polsce?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 17 listopada 2010 r. (data wpływu 22 listopada 2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów uzyskanych z tytułu dywidendy wypłacanej przez Spółkę mającą siedzibę na terytorium Luksemburga jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 listopada 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów uzyskanych z tytułu dywidendy wypłacanej przez Spółkę mającą siedzibę na terytorium Luksemburga.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Jest Pan osobą fizyczną, polskim rezydentem podatkowym, podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych. Nie prowadzi Pan i nie będzie prowadził działalności w Luksemburgu poprzez położony tam zakład, jak również nie wykonuje Pan wolnego zawodu w oparciu o położoną tam stałą placówkę.
Rozważa Pan nabycie akcji lub innych tytułów upoważniających do udziału w zyskach spółki inwestycyjnej o zmiennym kapitale (société d´investissement à capital variable) (dalej: Spółka lub S.) z siedzibą w Luksemburgu.
S. będzie mieć formę spółki akcyjnej i będzie funkcjonować w oparciu o luksemburskie prawo spółek handlowych oraz prawo wehikułów zbiorowego inwestowania. Niewykluczone, że Spółka ta dodatkowo przyjmie reżim Wyspecjalizowanego Funduszu Inwestycyjnego (SIF), jaką to możliwość daje prawo luksemburskie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right