Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.04.2011, sygn. ITPP2/443-125a/11/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-125a/11/AP
Zwolnienie od podatku usług przeprowadzania kursów dla spawaczy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 24 stycznia 2011 r. (data wpływu 28 stycznia 2011 r.), uzupełnionym w dniach 21 i 24 marca 2011 r. (daty wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku przy świadczeniu usług polegających na przeprowadzaniu kursów spawaczy - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 stycznia 2011 r. złożono wniosek, uzupełniony w dniach 21 i 24 marca 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku przy świadczeniu usług polegających na przeprowadzaniu kursów spawaczy .
W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniach, został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Spółka prowadzi Ośrodek, w którym przeprowadza kursy spawacza, po których uczestnicy szkoleń otrzymują uprawnienia do wykonywania prac spawalniczych. Kurs spełnia warunki określone w § 2 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych. Kurs polega na przeprowadzeniu części teoretycznej i praktycznej trwającej ponad 30 godzin lekcyjnych. Jest prowadzony przez kadrę posiadającą uprawnienia do prowadzenia kursów spawalniczych w odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach, na podstawie programów szkoleniowych. Dla każdego kursu jest prowadzony dziennik zajęć i lista obecności. Kurs kończy się egzaminem przeprowadzanym w obecności przedstawiciela Instytutu Spawalnictwa lub Urzędu Dozoru Technicznego, czyli jednostek uprawnionych do wydawania świadectw egzaminacyjnych. Każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu, książkę spawacza oraz świadectwo egzaminu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right