Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.10.2010, sygn. ILPP1/443-781/10-2/AI, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-781/10-2/AI

Czy Lokal na gruncie ustawy o VAT należy sklasyfikować jako zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w związku z tym czy do sprzedaży Lokalu będą miały zastosowanie przepisów ustawy o VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. , reprezentowanej przez pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 16 lipca 2010 r. (data wpływu 19 lipca 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów usług w zakresie uznania zbywanego lokalu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 lipca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów usług w zakresie uznania zbywanego lokalu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (Spółka) zamierza nabyć lokal (dalej jako Lokal) w nieruchomości A znajdujący się w G., obecnie należący do spółki B Sp. z o. o. (dalej jako Sprzedający).

Lokal to lokal użytkowy składający się z pomieszczeń biurowych, magazynów, klatek schodowych, pomieszczeń piwnicznych, miejsc postojowych, toalet i innych pomieszczeń znajdujących się w Lokalu, dla których prowadzona jest jedna księga wieczysta. Do Lokalu przynależy udział wynoszący 0,8885 w częściach wspólnych budynku oraz w prawie własności działki, na której znajduje się A.

Zamiarem Spółki jest nabycie samego Lokalu, niemniej jednak łącznie z Lokalem mogą na Spółkę przejść także inne uprawnienia lub obowiązki związane z lokalem, które wynikają z mocy samego prawa. Spółka stanie się bowiem stroną umowy najmu, gdyż zgodnie z art. 678 § 1 Kodeksu cywilnego W razie zbycia rzeczy najętej w czasie trwania najmu nabywca wstępuje w stosunek najmu na miejsce zbywcy (...).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00