Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.08.2010, sygn. ILPP2/443-806/10-2/SJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-806/10-2/SJ
Czy Wnioskodawca, który sprzedaje nieruchomości powstałe w wyniku podziału większej nieruchomości, nabytej do majątku prywatnego z przeznaczeniem na zaspokojenie swych potrzeb osobistych, w tym mieszkaniowych, stanie się podatnikiem podatku od towarów i usług i zobowiązany będzie do opodatkowania tej sprzedaży podatkiem od towarów i usług?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy reprezentowanego przez Pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 1 czerwca 2010 r. (data wpływu 4 czerwca 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży działek jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 czerwca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży działek.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca nabył w dniu 11 listopada 2000 r., działkę gruntu o obszarze 20,3833 ha położoną w x. Przedmiotowa działka nie była zabudowana, a w miejscowym planie ogólnym zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania przeznaczona była pod budownictwo jednorodzinne zagrodowe (ok. 4 ha) oraz pod uprawy rolne (ok. 16 ha). Działka stanowiła własność Skarbu Państwa po likwidowanym x. Zainteresowany nabywając ww. działkę planował wybudowanie rezydencji na obszarze przeznaczonym pod budownictwo (ok. 4 ha), natomiast na obszarze przeznaczonym pod uprawy rolne, pozostawić tereny niezabudowane wykorzystywane jako teren rekreacyjny, tj. pole golfowe oraz stadninę koni. Zakup nieruchomości związany był z planami powrotu i osiedlania się w Polsce.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right