Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 06.08.2010, sygn. ILPP2/443-685/10-2/JKa, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-685/10-2/JKa
Jaki kurs należy stosować do przeliczania faktur
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 7 maja 2010 r. (data wpływu 12 maja 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług jest:
- prawidłowe w zakresie stosowania kursów walut do przeliczenia faktur na złote dla kontrahentów polskich,
- nieprawidłowe w zakresie stosowania kursów walut do przeliczenia faktur na złote dla kontrahentów zagranicznych.
UZASADNIENIE
W dniu 12 maja 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stosowania kursów walut do przeliczenia faktur na złote dla kontrahentów polskich i zagranicznych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi firmę transportową i spedycyjną. Realizuje zlecenia transportowe zarówno dla kontrahentów z Polski jak i z zagranicy. Na każdym zleceniu transportowym widnieje zapis: do przeliczenia kursu proszę zastosować średni kurs NBP z dnia załadunku. Do chwili obecnej Zainteresowany wystawiał faktury VAT, na których widnieje informacja o przeliczniku kursu zgodnie ze zleceniem transportowym, czyli z dnia załadunku. Faktury wystawiane są prawidłowo przed powstaniem obowiązku podatkowego. Przy usługach spedycyjnych przelicza on walutę również z dnia załadunku, zgodnie z umową.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right