Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.07.2010, sygn. ILPB3/423-339/10-2/DS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-339/10-2/DS
Czy dopłaty do kapitału Spółki wniesione przez jednego ze wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na podstawie uchwały Zgromadzenia Wspólników przy jednoczesnym zwolnieniu również na podstawie uchwały Zgromadzenia Wspólników pozostałych wspólników z obowiązku wniesienia dopłat wypełniają przesłanki określone w art. 12 ust. 4 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. czy w ten sposób wniesione dopłaty nie będą stanowiły przychodu podatkowego dla Spółki?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 12 kwietnia 2010 r. (data wpływu 16 kwietnia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 kwietnia 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.
Wnioskodawca jest spółką prawa handlowego spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Zgodnie z umową spółki wspólnicy mogą być zobowiązani do wniesienia dopłat w wysokości nie wyższej niż 150-krotna wartość nominalna posiadanych udziałów, przy czym wysokość, terminy oraz przeznaczenie dopłat będą ustalane - w miarę potrzeby - w drodze uchwały Zgromadzenia Wspólników podjętej jednomyślnie w obecności udziałów reprezentujących 100% kapitału zakładowego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right