Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.08.2010, sygn. ILPP1/443-628/10-2/BD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-628/10-2/BD

Skutki w podatku VAT zbycia przedsiębiorstwa w formie darowizny.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 4 czerwca 2010 r. (data wpływu: 7 czerwca 2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków w podatku VAT zbycia przedsiębiorstwa w formie darowizny jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 czerwca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków w podatku VAT zbycia przedsiębiorstwa w formie darowizny.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Dwaj synowie Wnioskodawczyni prowadzą działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej. Zainteresowana prowadzi swoją firmę na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Obie firmy mają identyczny zakres działalności. Synowie zamierzają darować matce swoją firmę w formie zorganizowanego przedsiębiorstwa, tj. towary handlowe, wyposażenie sklepu, lokal użytkowy, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza, należności i zobowiązania wynikające z tej działalności. Umowa darowizny zostanie sporządzona w formie aktu notarialnego.

Spółka cywilna synów chce się rozwiązać, synowie wykreślą wpisy w ewidencji działalności gospodarczej, a Wnioskodawczyni nadal będzie kontynuować swoją dotychczasową działalność gospodarczą wraz z przejętym od nich przedsiębiorstwem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00