Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.06.2010, sygn. ILPB3/423-258/10-2/DS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-258/10-2/DS

1. Czy spółka przy rozliczaniu należności i zobowiązań prawidłowo rozlicza różnice kursowe?
2. Czy należałoby wydzielać różnice kursowe na podatkowe dotyczące przychodu / kosztu i niepodatkowe dotyczące VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. u. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. u. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 17 marca 2010 r. (data wpływu 19 marca 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 marca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka sprzedaje swe produkty do różnych zakładów koncernu klienta znajdujących się zarówno w kraju, jak i zagranicą. Kontrakt został wynegocjowany w EUR i w tej walucie wystawiane są faktury sprzedaży oraz regulowane przez klienta należności. Na terenie kraju, zgodnie z zasadą ogólną, dostawy są opodatkowane podatkiem od towarów i usług. Na fakturach, zgodnie z § 5 ust. 6 rozporządzenia wykonawczego do ustawy o podatku od towarów i usług z 28.11.2008 r., zawsze wykazywana jest kwota podatku VAT w polskich złotych. Podobnie od strony kosztowej Spółka otrzymuje faktury za zakup niezbędnych do produkcji materiałów (także z kraju) w EUR.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00