Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.06.2010, sygn. ILPP2/443-446/10-2/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-446/10-2/EWW

Czy dokonując zakupu tego rodzaju usług, tym samym dokonując importu usług zwolnionych z opodatkowania podatkiem VAT, Spółka nie jest zobowiązana do wykazywania obrotu związanego z analizowanymi usługami przy ustalaniu proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ustawy o podatku od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. u. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. u. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 23 marca 2010 r. (data wpływu 24 marca 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zaliczania importu usług finansowych przy ustalaniu proporcji - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 marca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zaliczania importu usług finansowych przy ustalaniu proporcji.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca (zwany dalej Spółką) oraz x (z siedzibą w Niemczech) uzgodniły warunki umowy (dalej Umowa), której celem jest świadczenie kompleksowych usług zarządzania płynnością finansową. w ramach umowy, x świadczy na rzecz Spółki (a także innych spółek z grupy) usługi kompleksowego zarządzania płynnością finansową w zakresie centralizacji, kontroli oraz administrowania środkami finansowymi grupy. Celem przedmiotowym usług jest optymalizacja przepływu środków finansowych w ramach grupy. Zgodnie z Umową, w celu umożliwienia świadczenia tych usług przez X, Spółka może być zobligowana do wykonywania odpowiednich i niezbędnych do realizacji tego celu czynności. w skład usługi kompleksowego zarządzania płynnością finansową świadczonej przez x na rzecz Spółki wchodzą:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00