Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.11.2010, sygn. IPPB4/415-686/10-3/SP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/415-686/10-3/SP
należy stwierdzić, iż przychody uzyskane w Polsce przez artystów z krajów: Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Austria, Włochy, podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Natomiast przychody uzyskane w Polsce przez artystów ze Stanów Zjednoczonych Ameryki nie podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym, gdyż żadna z tych osób fizycznych nie przebywała w Polsce łącznie lub przekraczająco 183 dni w ciągu roku podatkowego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 24.08.2010 r. (data wpływu 30.08.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania u źródła wynagrodzenia uzyskiwanego przez artystów:
- z Wielkiej Brytanii - jest prawidłowe,
- z Francji - jest prawidłowe,
- z Niemiec - jest prawidłowe,
- z Austrii - jest prawidłowe,
- z Włoch - jest prawidłowe,
- ze Stanów Zjednoczonych Ameryki - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 sierpnia 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania u źródła wynagrodzenia uzyskiwanego przez artystów z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Włoch oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca (Spółka jawna, dalej także: Spółka) zajmuje się organizowaniem imprez artystycznych w Polsce. Zgodnie z profilem działalności zapraszani są do Polski artyści (muzycy, dyrygenci, piosenkarze i inni) z różnych stron świata, tj.: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Włoch.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right