Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.08.2010, sygn. IPPB4/415-464/10-2/MP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/415-464/10-2/MP
Skutki podatkowe opłacania przez Bank składek na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej członków zarządu, prokurentów oraz pozostałych pracowników i osób trzecich.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 24.05.2010 r. (data wpływu 01.06.2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych opłacania przez Bank składek na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej członków zarządu, prokurentów oraz pozostałych pracowników i osób trzecich jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 01.06.2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych opłacania przez Bank składek na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej członków zarządu, prokurentów oraz pozostałych pracowników i osób trzecich.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca w pierwszym kwartale b.r. zawarł nową umowę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej członków zarządu, prokurentów oraz w szczególnych sytuacjach pozostałych pracowników i osób trzecich, dokonując tym samym stosownych modyfikacji w stosunku do poprzednio obowiązujących zapisów umowy. Umowa ubezpieczenia ma na celu zwolnienie Wnioskodawcy z odpowiedzialności finansowej od skutków ewentualnych roszczeń osób trzecich jakie mogą wystosować w stosunku do osób objętych ubezpieczeniem. W rezultacie umowa poprawia sytuację rynkową Wnioskodawcy, gdyż członkowie jej organów i inne osoby mogą wykonywać swe czynności ze świadomością obciążenia swoich decyzji mniejszym ryzykiem.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right