Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.07.2010, sygn. IPPB2/415-621/10-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-621/10-2/AK
Skutki podatkowe związane z darowizną udziałów posiadanych w Spółce z o. o. z siedzibą w Polsce - Spółce Inwestycyjnej z siedzibą na Cyprze.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 30.06.2010 r. (data wpływu 05.07.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z darowizną udziałów posiadanych w Spółce z o. o. z siedzibą w Polsce - Spółce Inwestycyjnej z siedzibą na Cyprze - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 05.07.2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z darowizna udziałów posiadanych w Spółce z o. o. z siedzibą w Polsce - Spółce Inwestycyjnej z siedzibą na Cyprze.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Pani Krystyna B. (dalej jako: Wnioskodawca) jest osobą fizyczną mającą miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i podlegającą w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wnioskodawczyni była właścicielem 45% udziałów (dalej jako Udziały) w spółce z o. o. z siedzibą oraz miejscem zarządu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej (dalej jako Spółka). Pozostałe 55% udziałów w Spółce należało do trzech innych osób fizycznych mających miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i podlegających w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku PIT (dalej jako: Wspólnicy). Jeden ze Wspólników jest małżonkiem Wnioskodawczyni jednak udziały nie są objęte wspólnością majątkową małżeńską i między małżonkami istnieje rozdzielność podatkowa.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right