Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.02.2010, sygn. IPPP3/443-1145/09-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1145/09-2/JK

Usługi cash poolingu wirtualnego podlegają zwolnieniu z opodatkowania podatkiem VAT

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 02.12.2009 r. (data wpływu 07.12.2009 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług cash poolingu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 07.12.2009 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług cash pooling.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujące zdarzenie przyszłe:

Bank zamierza oferować swoim klientom usługę cash poolingu wirtualnego (dalej jako: usługa WCP), która stanowi usługę kompleksowego zarządzania płynnością finansową. Celem usługi jest optymalizacja zarządzania środkami pieniężnymi klientów oraz obniżenie kosztów płaconych przez nich odsetek.

Usługa WCP skierowana będzie do osób prawnych powiązanych kapitałowo, posiadających w Banku rachunek bankowy (dalej jako: Uczestnicy). Na rachunku Uczestnika występować mogą salda dodatnie lub ujemne (w związku z umową kredytu w rachunku bieżącym), w związku z którymi Bank na bieżąco obciąża/uznaje rachunki Uczestników odsetkami naliczonymi według stawek ustalonych w umowach rachunku bankowego i powiązanych z nimi kredytów. Dodatkowo, na podstawie Umowy Wirtualny Cash Pooling (dalej jako: Umowa WCP), Bank będzie dokonywać dystrybucji dodatkowych odsetek (tzw. Net Advantage) na rachunki Uczestników według wybranego klucza alokacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00