Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.02.2010, sygn. IPPP3/443-100/10-2/LK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-100/10-2/LK
Czy w świetle przedstawionego przyszłego stanu faktycznego Wnioskodawca może stosować 7% stawkę podatku od towarów i usług czyli w razie świadczenia usługi wytworzenia i montażu szafy wnękowej do stałej zabudowy, zgodnie z indywidualnymi parametrami mieszkania Klienta i jego sugestiami co do wyglądu i funkcjonalności szafy, w obiektach budownictwa mieszkaniowego wskazanych w § 6 ust. 2 pkt 1 i 2 rozporządzenia?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 28.01.2010 r. (data wpływu 01.02.2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stosowania przez Wnioskodawcę 7% stawki podatku od towarów i usług przy świadczeniu usługi wytworzenia i montażu szafy wnękowej do stałej zabudowy - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 01.02.2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stosowania przez Wnioskodawcę 7% stawki podatku od towarów i usług przy świadczeniu usługi wytworzenia i montażu szafy wnękowej do stałej zabudowy.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca prowadzi sieć salonów meblowych wraz z elementami wyposażenia wnętrz. W ramach prowadzonej działalności zamierza wykonywać i sprzedawać meble, a także szafy wnękowe do zabudowy stałej, które wykonywane będą jako jedna usługa polegająca na wykonaniu elementów szafy na indywidualny wymiar, a następnie złożenia jej i zamontowania w mieszkaniu Klienta. Sam montaż szafy i jej elementów wykonywany będzie przez współpracujące podmioty, których nie łączy z Klientem żadna umowa. Podmioty te działają w imieniu i na rzecz Wnioskodawcy. Klient zamawia całą usługę u Wnioskodawcy i to on ponosić będzie odpowiedzialność za terminowe i należyte zamontowanie szafy w mieszkaniu Klienta. Wykonywana usługa montażu szafy wnękowej polegać będzie na zabudowie wnęki w budynku mieszkalnym montowanej na stałe, tj. bez możliwości przenoszenia jej w inne miejsce. Zabudowa ta ma mieć indywidualne wymiary, wyposażenie, wykończenie dostosowane do miejsca, w którym ma stanąć, zgodnie z zamówieniem Klienta. Wewnętrzną część zabudowy stanowią listwy wykończeniowe niwelujące krzywizny ścian składające się na szkielet konstrukcji przytwierdzony do ścian mieszkania. Zewnętrzną częścią zabudowy są także drzwi przesuwne lub otwierane w inny sposób, które składają się z okuć stalowych lub aluminiowych. Są to takie elementy jak: szyna górna i dolna, prowadniki i wózki, po których przesuwają się drzwi. Same drzwi wypełnione będą, wg życzenia Klienta, płytą laminowaną lustrem, szybą ratanem lub bambusem. Usługa ta wykonywana będzie w jednym z poniżej wymienionych rodzajów budynków: PKOB 111, 112, 113, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127. Wnioskodawca usługi wykonywać będzie na podstawie umowy cywilno-prawnej. Przedmiotem umowy będzie usługa remontowo-budowlana, polegająca na wykonaniu trwałej zabudowy, tzn. bez możliwości przenoszenia jej w inne miejsce. Faktura dokumentująca przedmiotową transakcję będzie zawierać jedną pozycję obejmującą całość robót wraz z wykorzystanymi materiałami.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right