Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31.12.2010, sygn. IBPP2/443-811/10/BW, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-811/10/BW

Jaką stawką VAT należy opodatkować sprzedaż miejsc postojowych w garażu zlokalizowanym w podziemiach budynku wielorodzinnego w sytuacji gdy sprzedaż miejsca postojowego jest dokonywana wraz z lokalem mieszkalnym w ramach jednej umowy?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 września 2010r. (data wpływu do tut. organu 5 października 2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla sprzedaży miejsc postojowych w garażu zlokalizowanym w podziemiach budynku wielorodzinnego w sytuacji gdy sprzedaż miejsca postojowego jest dokonywana wraz z lokalem mieszkalnym w ramach jednej umowy - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 października 2010r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla sprzedaży miejsc postojowych w garażu zlokalizowanym w podziemiach budynku wielorodzinnego w sytuacji gdy sprzedaż miejsca postojowego jest dokonywana wraz z lokalem mieszkalnym w ramach jednej umowy.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa) działając w oparciu o przepisy ustawy z dnia 15 grudnia 2000r. o Spółdzielniach Mieszkaniowych oraz przepisy Prawa Spółdzielczego i Statutu realizuje przedmiot swojej działalności poprzez budowanie lub nabywanie budynków w celu ustanowienia na rzecz członków odrębnej własności oraz w celu wynajmowania lub sprzedaży znajdujących się w tym budynku lokali- zarządzanie nieruchomościami, tak stanowiącymi jej własność oraz własność jej członków, nabytą od spółdzielni w trybie przepisów ustawy o spółdzielniach jak też niestanowiących jej mienia lub mienia jej członkowi na podstawie zawartych umów z właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00