Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.07.2010, sygn. IBPP1/443-510/10/BM, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-510/10/BM

W zakresie określenia stawki podatku VAT dla usług pośrednictwa pieniężnego sklasyfikowanych w grupowaniu PKWiU 65.12.10-00.90.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 27 maja 2010r. (data wpływu w dniu 1 czerwca 2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku VAT dla usług pośrednictwa pieniężnego sklasyfikowanych w grupowaniu PKWiU 65.12.10-00.90 - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 czerwca 2010r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku VAT dla usług pośrednictwa pieniężnego sklasyfikowanych w grupowaniu PKWiU 65.12.10-00.90.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie obsługi podmiotów gospodarczych. W ramach tych działań wykonuje usługi polegające na administrowaniu należnościami zleceniodawcy Wnioskodawcy polegające na udostępnieniu konta bankowego Wnioskodawcy klientom zleceniodawcy, którzy kupują towary od zleceniodawcy za pośrednictwem sklepu internetowego i dokonują płatności na konto bankowe Wnioskodawcy. Następnie weryfikuje dokonane zapłaty z listami długów i dłużników. Zweryfikowane listy i otrzymane pieniądze okresowo (wg umowy) Wnioskodawca przekazuje zleceniodawcy, gdzie pieniądze przelewa na wskazane w umowie konto po potrąceniu każdorazowo należnego mu wynagrodzenia. Wnioskodawca zaznacza, że wyżej opisane czynności mają charakter wyłącznie administracyjny, a nie windykacyjny, bowiem czynności dochodzenia należności mogą być wykonywane, ale na podstawie odrębnie zawartych umów; tu nie przewiduje się nawet ponagleń, czy informacji klientów zleceniodawcy o nieprawidłowościach w zakresie płatności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00