Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.09.2010, sygn. IBPP3/443-412/10/AB, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-412/10/AB

Opodatkowanie wniesienia przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 2 czerwca 2010 r. (data wpływu 11 czerwca 2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 czerwca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca realizuje wraz z Miejskim Zakładem (zwanym dalej Spółką) projekt dofinansowany z środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pn.: ". Beneficjentem środków pomocowych, z którym została podpisana umowa o dofinansowanie jest Spółka, a Gmina na mocy podpisanego porozumienia ze Spółką jest podmiotem uprawnionym do ponoszenia wydatków w ramach projektu.

Projekt jest wieloetapowym zadaniem inwestycyjnym składającym się z fazy przygotowania (etap koncepcyjny polegający na wyborze najkorzystniejszego wariantu inwestycyjnego, opracowanie dokumentów warunkujących uzyskanie dofinansowania z środków pomocowych UE, uzgodnienia lokalizacyjne, przygotowanie dokumentacji przetargowych), etap projektowania (wykonywanie projektów budowlanych i wykonawczych, uzyskanie pozwoleń na budowę), etap realizacji (wykonywanie robót budowlanych, dostawa maszyn i urządzeń), etap zakończenia (testowanie wytworzonego majątku w okresie zgłaszania wad i usterek, który jest tożsamy z okresem rękojmi za wady, końcowe rozliczenie inwestycji, potwierdzenie wypełnienia warunków przyznania dofinansowania).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00