Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.08.2010, sygn. IBPBI/2/423-1008/10/CzP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-1008/10/CzP
Czy wynagrodzenie za wykonanie świadczeń ponad zakres wynikający z zawartej z NFZ Umowy (świadczenia ponad limit określony w Umowie) otrzymane od NFZ może zostać zaliczone przez Wnioskodawcę do przychodów w momencie ich zapłaty przez NFZ zgodnie z dyspozycją art. 12 ust. 3e lub 12 ust. 1 pkt 1 Ustawy CIT?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 07 maja 2010r. (data wpływu do tut. BKIP 13 maja 2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu wykonania świadczeń zdrowotnych ponad limit wynikający z kontraktu z NFZ jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 maja 2010r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu wykonania świadczeń zdrowotnych ponad limit wynikający z kontraktu z NFZ.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Miejski Sp. z o.o. (dalej Wnioskodawca) prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie szpitalnictwa, głównie w oparciu o umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej - leczenie szpitalne, zawartą z Narodowym Funduszem Zdrowia - Oddziałem Wojewódzkim (dalej Umowa, NFZ).
Postanowienia Umowy (§ 4 Umowy) regulują maksymalną wysokość zobowiązań NFZ wobec Wnioskodawcy wraz z liczbą i ceną jednostek rozliczeniowych w poszczególnych zakresach świadczeń oraz w okresach rozliczeniowych. Bez względu na faktycznie wykonaną ilość świadczeń, w danym okresie rozliczeniowym Wnioskodawca wystawia fakturę, a NFZ dokonuje zapłaty do wysokości limitu miesięcznego, określonego poprzez równomierne rozłożenie liczby jednostek rozliczeniowych na cały okres rozliczeniowy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right