Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.05.2010, sygn. IBPP2/443-168/10/WN, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-168/10/WN
rozliczenie faktur korygujących zwiększających podstawę opodatkowania i podatek należny
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 12 lutego 2010r. (data wpływu 23 lutego 2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w kwestii rozliczenia faktur korygujących zwiększających podstawę opodatkowania i podatek należny jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 lutego 2010r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w kwestii rozliczenia faktur korygujących zwiększających podstawę opodatkowania i podatek należny.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
W przyszłości może się zdarzyć, że po wystawieniu faktur VAT na rzecz kontrahentów Wnioskodawcy (dalej również Spółki), dokumentujących dokonaną na rzecz tych kontrahentów dostawę towarów, zajdą okoliczności nieznane w momencie wystawienia pierwotnej faktury, a mające wpływ na cenę towaru - zwiększające tą cenę. Sytuacja taka może mieć miejsce zazwyczaj z uwagi na ponowne negocjacje odbywane pomiędzy Wnioskodawcą i jej kontrahentami, w wyniku których Spółka może mieć prawo do podwyższenia pierwotnej ceny swoich towarów. Czasami może to być efektem niedotrzymania przez kontrahentów pewnych zapisów w umowach, efektem których może być również wzrost pierwotnie zafakturowanej ceny (np. niedotrzymanie przez kontrahenta minimalnego poziomu zakupów, od którego Wnioskodawca uzależnia na przykład sprzedaż swoich towarów po określonej cenie).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right