Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.02.2010, sygn. IBPP4/443-10/10/AZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-10/10/AZ

zastosowanie dwuetapowego podziału podatku naliczonego celem realizacji prawa do odliczenia

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 31 grudnia 2009r. (data wpływu 6 stycznia 2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania dwuetapowego podziału podatku naliczonego celem realizacji prawa do odliczenia jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 stycznia 2010r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania dwuetapowego podziału podatku naliczonego celem realizacji prawa do odliczenia.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest beneficjentem realizującym projekt pn. współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.

Przedmiotem Projektu jest rozbudowa i modernizacja infrastruktury dydaktyczno-naukowej Uniwersytetu, a w szczególności (...). Wynikiem projektu będzie powstanie/zakup nowych składników majątku uczelni: obiektów dydaktycznych, środków trwałych - aparatury naukowo-dydaktycznej, urządzeń teleinformatycznych, wartości niematerialnych i prawnych - specjalistyczne oprogramowanie edukacyjne, środków trwałych niskocennych - tzw. wyposażenie ruchome obiektu (meble, sprzęt elektroniczny). Zakupy będą realizowane systematycznie przez cały czas trwania projektu. Wartość poszczególnych środków trwałych będzie się wahać od kilkuset złotych do kilkuset tysięcy, większość urządzeń będzie o wartości powyżej 15 000,00 zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00