Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 06.12.2010, sygn. ITPB1/415-905/10/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-905/10/MR
Czy obowiązek Wnioskodawcy jako płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu wynagrodzenia wypłaconego wspólnikowi za odpłatne zbycie udziałów na rzecz spółki (Wnioskodawcy) w celu umorzenia powstanie w momencie dokonywania przez spółkę wypłat poszczególnych rat wynagrodzenia?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 20 września 2010 r. (data wpływu 24 września 2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie wykonywania obowiązków płatnika - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 września 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie wykonywania obowiązków płatnika.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zamierza nabyć od swego wspólnika - osoby fizycznej będącej polskim rezydentem podatkowym - własne udziały w celu ich umorzenia. Umorzenie udziałów będzie miało charakter umorzenia dobrowolnego i nastąpi z czystego zysku" (bez obniżenia kapitału zakładowego). Zbycie przez wspólnika udziałów na rzecz spółki (Wnioskodawcy) nastąpi za wynagrodzeniem. Zgodnie z umową zawartą pomiędzy spółką a wspólnikiem oraz uchwałą w sprawie umorzenia udziałów, płatność wynagrodzenia na rzecz wspólnika nastąpi w ratach, płatnych systematycznie w okresie trzech kolejnych lat.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right