Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.11.2010, sygn. ITPP2/443-837b/10/EŁ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-837b/10/EŁ

Opodatkowanie stawką 0% transakcji sprzedaży towarów znajdujących się w składzie celnym na rzecz podmiotów z krajów trzecich i sposobu wykazania jej w deklaracji podatkowej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 5 sierpnia 2010 r. (data wpływu 12 sierpnia 2010 r.), uzupełnionym w dniu 9 listopada 2010 r. (daty wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania stawką 0% transakcji sprzedaży towarów znajdujących się w składzie celnym na rzecz podmiotów z krajów trzecich i sposobu wykazania jej w deklaracji podatkowej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 sierpnia 2010 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 9 listopada 2010 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania stawką 0% transakcji sprzedaży towarów znajdujących się w składzie celnym na rzecz podmiotów z krajów trzecich i sposobu wykazania jej w deklaracji podatkowej.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka dokonuje sprzedaży towarów pochodzenia pozaunijnego (z Chin) ze składu celnego położonego w Polsce, zarówno do krajów unijnych, jak i krajów trzecich. Sprzedawane towary nie są przed tą sprzedażą dopuszczane do obrotu na terenie Polski, obejmowane są procedurą składu celnego, a następnie na podstawie faktury następuje ich sprzedaż. Odprawa celna towarów rozpoczyna się w procedurze wywozowej IE599, zaczyna się procedura tranzytu T-1 do granice UE. Następnie po dostarczeniu towaru do Urzędu Przeznaczenia i zamknięciu procedury tranzytu, Spółka otrzymuje automatycznie wysyłany komunikat IE45. W tym przypadku nie powstaje dług celny.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00