Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.06.2010, sygn. ITPP1/443-215/10/JJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-215/10/JJ
Czy Wnioskodawca ma prawo zastosować stawkę podatku 0% w stosunku do dostawy produkowanych książek i czasopism specjalistycznych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 24 lutego 2010 r. (data wpływu 1 marca 2010 r.), uzupełnionym w dniu 28 maja 2010 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku właściwej dla wytworzenia i dostawy książek i czasopism specjalistycznych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 marca 2010 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 28 maja 2010 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku właściwej dla wytworzenia i dostawy książek i czasopism specjalistycznych.
W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniach przedstawiono następujący stan faktyczny.
Prowadzi Pan działalność gospodarczą m.in. w branży poligraficznej (drukarnia). Działalność polega na wytwarzaniu dla wydawnictw książek lub czasopism specjalistycznych. Materiały do ich wytwarzania, tj. papier, tektura, farby, etc. kupuje Pan we własnym zakresie i na własne ryzyko. Po wydrukowaniu i oprawieniu książki są sprzedawane. W tym momencie prawo własności do wytworzonych produktów zostaje przeniesione na kontrahentów. Do czasu wydania kontrahentom gotowych produktów prawo do dysponowania i rozporządzania towarem przysługuje drukarni, a kontrahentom pozostają jedynie prawa autorskie. Posiadanie przez wydawców praw autorskich nie upoważnia wydawnictw do rozporządzania wykonanymi książkami, gdyż nie są one przedmiotem obrotu, lecz stanowią rzeczową postać. Takie prawo wydawnictwo nabywa po wydaniu rzeczy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right