Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.05.2010, sygn. ITPP2/443-139/10/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-139/10/AK
Stawka podatku dla dostawy lokali zakwaterowania turystycznego stanowiących samodzielne lokale o charakterze mieszkalnym.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 18 lutego 2010 r. (data wpływu 22 lutego 2010 r.), uzupełnionym w dniu 22 kwietnia 2010 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla dostawy lokali zakwaterowania turystycznego stanowiących samodzielne lokale o charakterze mieszkalnym jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 lutego 2010 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla dostawy lokali zakwaterowania turystycznego stanowiących samodzielne lokale o charakterze mieszkalnym.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka jest podatnikiem podatku od towarów i usług. Na podstawie decyzji wydanej przez Burmistrza Miasta określającej warunki zabudowy działki, po wykonaniu stosownej dokumentacji projektowej, Starosta zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę obiektu: zespołu budynków usługowych zakwaterowania turystycznego z częścią mieszkalną wraz z infrastrukturą techniczną. Następnie przeniesiono decyzję ostateczną pozwolenia na budowę na Spółkę.
Zgodnie z tym pozwoleniem, Spółka realizuje budowę kompleksu 8 budynków, a stan faktyczny dotyczy dwóch już wybudowanych budynków. W budynkach tych wykonano 78 lokali o charakterze mieszkalnym i 3 lokale o charakterze biurowym, które wykorzystuje Spółka i nie są one przedmiotem zapytania do organu podatkowego. Łącznie w wybudowanych budynkach znajduje się 81 lokali. Według nomenklatury użytej w decyzji o pozwoleniu na budowę, w przedmiotowych budynkach znajdują się lokale zakwaterowania turystycznego" w ilości 50 lokali, lokale mieszkalne w ilości 28 lokali i trzy lokale biurowe. Powyższe lokale zaprojektowano i wykonano jako samodzielne lokale mieszkalne różniące się jedynie w dokumentacji projektowej nazewnictwem. Każdy z tych lokali przeznaczony jest na całoroczny pobyt ludzi. Wyposażony jest w instalacje: ciepłej i zimnej wody użytkowej, sanitarną i kanalizacyjną zlokalizowaną w oddzielnym pomieszczeniu (łazienka z ubikacją), elektryczną centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej pokoi, kuchni i łazienki. Dodatkowo lokale wyposażone są w instalację alarmową i domofonową. Każdy z lokali posiada samodzielny balkon lub taras, a do lokali zlokalizowanych na parterze przypisany jest ogródek przydomowy. Komfort mieszkańców w budynku, zakwalifikowanym jako budynek o trzech i więcej mieszkaniach (wg pisma Urzędu Statystycznego w Łodzi) podnosi zainstalowana winda. Budynki posiadają autonomiczne kotłownie opalane gazem ziemnym. Wszystkie ww. lokale przeznaczone są na całoroczny pobyt ludzi, a ich zaprojektowanie, wykonanie i przeznaczenie wyklucza inne funkcje użytkowe niż mieszkalne.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right