Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.01.2010, sygn. ITPP1/443-944/09/JJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-944/09/JJ

Prawo do odzyskania podatku naliczonego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 października 2009 r. (data wpływu 6 października 2009 r.), uzupełniony w dniu 18 i 24 grudnia 2009 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu, mającego na celu rozbudowę i kompleksową modernizację zaplecza dydaktycznego Zespołu Szkół jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 października 2009 r. został złożony wniosek uzupełniony w dniu 18 i 24 grudnia 2009 r. o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczący podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu, mającego na celu rozbudowę i kompleksową modernizację zaplecza dydaktycznego Zespołu Szkół.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina, w ramach Programu Regionalnego 2007-2013, realizuje projekt, który polega na rozbudowie i kompleksowej modernizacji zaplecza dydaktycznego Zespołu Szkół (w tym m.in. modernizacji części budynku, pomieszczeń na pracownie gastronomiczne, hotelarskie, wyposażeniu w nowoczesny sprzęt do kształcenia praktycznego, etc). W ramach wyposażenia pracowni przewiduje się zakup nowoczesnego sprzętu, 3 pracowni do szkolenia zawodowego kucharzy, techników żywienia i gospodarstwa domowego, dietetyków, organizatorów usług gastronomicznych, 2 pracowni do szkolenia cukierników, w tym pracowni czekolady, pracowni do nauki obsługi konsumentów w ramach szkolenia techników żywienia i techników usług gastronomicznych i kelnerów, pracowni sensorycznej z wyposażeniem wraz z pomieszczeniem przygotowania próbek, pracowni chemicznej z wyposażeniem, pracowni mikrobiologicznej z wyposażeniem wraz z zapleczem - jako pracowni kształcenia modułowego, a także pracowni dydaktyczno - audiowizualnej, szatni dla uczniów i nauczycieli zawodu, pokoju śniadań, węzła sanitarnego, pracowni kuchni profesjonalnej z wyposażeniem wraz zapleczem i ladą ekspozycyjno-eksploatacyjną, pracowni restauracyjnej połączonej z bufetem, pracowni do szkolenia zawodowego hotelarzy z pokojami 1 i 2 osobowymi z zapleczem sanitarnym wraz z recepcja i zapleczem socjalnym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00