Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.11.2009, sygn. ILPP2/443-1201/09-3/ISN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1201/09-3/ISN
Uznanie dostawy towarów dokonanej przez Wnioskodawcę na rzecz Spółki Niemieckiej za WDT, stawka preferencyjna, dokumenty.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. u. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. u. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., przedstawione we wniosku z dnia 10 września 2009 r. (data wpływu 14 września 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dostawy towarów za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 września 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dostawy towarów za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest producentem skrętek miedzianych i kabli. w ramach prowadzonej działalności gospodarczej dokonuje licznych transakcji sprzedaży wyprodukowanych przez siebie towarów na rzecz podmiotu z Niemiec (dalej: Spółka Niemiecka). Tak sprzedane towary co do zasady są przedmiotem bezpośredniego wywozu z terytorium Polski na terytorium Ukrainy, gdzie towary te są powierzane do uszlachetnienia na zlecenie Spółki Niemieckiej. w pewnym etapie współpracy zdarzyło się, iż sprzedane Spółce Niemieckiej towary przetransportowane zostały z terytorium Polski na terytorium Ukrainy przez Słowację.
Na terytorium Słowacji towary zostały zgłoszone do procedury celnej wywozu (zgłoszenia dokonał podmiot słowacki działający na rzecz Spółki Niemieckiej, w dokumencie celnym jako Nadawcę/Eksportera wskazano Spółkę Niemiecką). Po dokonaniu odprawy celnej towary zostały wywiezione poza terytorium Wspólnoty i dostarczone bezpośrednio podmiotowi ukraińskiemu w celu ich uszlachetnienia. Transport towarów na rzecz Spółki Niemieckiej odbywał się na warunkach FCA K., co oznacza, iż za transport z Polski na Słowację i następnie - ze Słowacji na Ukrainę odpowiedzialna była Spółka Niemiecka (transport z miejsca wysyłki w Polsce do miejsca przeznaczenia na terytorium Ukrainy dokonywany był za pośrednictwem wyznaczonego przez Spółkę Niemiecką spedytora).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right