Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.09.2009, sygn. ILPP2/443-877/09-4/SJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-877/09-4/SJ

Czy w związku z powyższym Wnioskodawca ma obowiązek zarejestrowania się jako podatnik VAT zwolniony przy równoczesnym zarejestrowaniu się jako podmiot VAT UE? W przypadku obowiązku rejestracji jako podmiotu VAT, jak prawidłowo winna być uzupełniona część C.3 deklaracji VAT-R?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. reprezentowanej przez Pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia brak daty sporządzenia (data wpływu do Biura KIP w Lesznie 7 lipca 2009 r.) uzupełnionym pismem z dnia 14 września 2009 r. (data wpływu 18 września 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestracji jako podatnik VAT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 lipca 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestracji jako podatnik VAT. Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 14 września 2009 r. (data wpływu 18 września 2009 r.) o własne stanowisko w sprawie oraz o brakujące pełnomocnictwo.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca świadczy usługi pośrednictwa finansowego, sklasyfikowane wg PKWiU w sekcji J w przedziale 65 do 67, korzystając przedmiotowo ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Spółka prowadzi sprzedaż w całości zwolnioną od podatku VAT i korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług. Jednocześnie, na potrzeby prowadzonej działalności importuje usługi reklamowe i telekomunikacyjne z innego kraju UE. Zainteresowany nie jest zarejestrowany jako podatnik VAT zwolniony, ani jako podatnik VAT UE. Dodatkowo, w przypadku importu ww. usług, składa do urzędu skarbowego właściwego ze względu na miejsce wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu deklaracje VAT-9 i odprowadza podatek należny VAT w wysokości 22% od wartości importowanych usług.

3a) usług przetwarzania danych, dostarczania informacji oraz usług tłumaczeń;4) bankowych, finansowych i ubezpieczeniowych łącznie z reasekuracją, z wyjątkiem wynajmu sejfów przez banki;5) dostarczania (oddelegowania) personelu;6) wynajmu, dzierżawy lub innych o podobnym charakterze, których przedmiotem są rzeczy ruchome, z wyjątkiem środków transportu;7) telekomunikacyjnych;8) nadawczych radiowych i telewizyjnych;9) elektronicznych;10) polegających na zobowiązaniu się do powstrzymania się od dokonania czynności lub posługiwania się prawem, o których mowa w pkt 1-9 i 11;11) agentów, pośredników działających w imieniu i na rzecz innej osoby, jeżeli uczestniczą w zapewnieniu świadczenia usług, o których mowa w pkt 1-10;12) polegających na zapewnieniu dostępu do systemów gazowych lub elektroenergetycznych;13) przesyłowych:14) bezpośrednio związanych z usługami, o których mowa w pkt 12 i 13
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00