Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.09.2009, sygn. ILPP2/443-814/09-2/EN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-814/09-2/EN

Czy w związku z wniesieniem nieruchomości do spółki komandytowej Wnioskodawca będzie zobowiązany do dokonania korekty kwoty podatku naliczonego odliczonego przy nabyciu nieruchomości oraz w związku z dokonywanymi na tej nieruchomości ulepszeniami?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 17 czerwca 2009 r. (data wpływu 24 czerwca 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku korekty podatku naliczonego z tytułu dokonania aportu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 czerwca 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku korekty podatku naliczonego z tytułu dokonania aportu.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą jako przedsiębiorca wpisany do ewidencji działalności gospodarczej. Ponadto jest on komplementariuszem w spółce komandytowej. Na podstawie umowy spółki komandytowej z dnia 8 sierpnia 2005 r. Zainteresowany zobowiązał się wnieść do niej zorganizowaną część prowadzonego wtedy przedsiębiorstwa, tj. środki trwałe (z wyłączeniem jedynej posiadanej wtedy nieruchomości zabudowanej budynkiem hurtowni wraz z infrastrukturą techniczną), środki obrotowe, zobowiązania (z wyłączeniem umowy kredytowej) i należności krótkoterminowe.

Pozostały składnik majątku przedsiębiorstwa, tj. nieruchomość, podatnik w tej samej umowie spółki zobowiązał się wnieść do spółki komandytowej także tytułem wkładu w terminie do dnia 31 stycznia 2007 r., jednakże aż do dnia dzisiejszego to zobowiązanie nie zostało wykonane.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00