Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.08.2009, sygn. ILPP1/443-654/09-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-654/09-2/MK

Zwolnienie od podatku VAT na podstawie § 13 ust. 1 pkt 10 rozporządzenia dostawy prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz prawa własności budynków i budowli na nim posadowionych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki cywilnej, przedstawione we wniosku z dnia 2 czerwca 2009 r. (data wpływu 4 czerwca 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT dostawy prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz prawa własności budynków jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 czerwca 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT dostawy prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz prawa własności budynków.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka stosownie do zapisów prawa cywilnego, jej wspólnicy zamierza nabyć prawo użytkowania wieczystego nieruchomości oraz prawo własności posadowionych na tym gruncie budynków, budowli oraz części budynków, stanowiących odrębne nieruchomości. Nieruchomość gruntowa, która ma być przedmiotem nabycia składa się z dwóch działek ewidencyjnych (mniejszej i większej). Działka mniejsza zabudowana jest budynkiem biurowym. Na większej natomiast znajdują się fundamenty po rozebranych budynkach magazynowych i produkcyjnych oraz pozostała po rozbiórce jednego z budynków ściana, która podlega ochronie konserwatora zabytków. Powyższa nieruchomość jest objęta jedną księgą wieczystą, i jako niepodzielna całość stanowić będzie przedmiot transakcji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00