Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.07.2009, sygn. ILPP1/443-516/09-2/KG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-516/09-2/KG
Czy opłaty pobierane za parkowanie mają charakter cywilno-prawny i podlegają opodatkowaniu stawką 22%, czy też mimo towarzyszących im okoliczności należy traktować je jako publiczno-prawne, co stanowiłoby podstawę przyjęcia, iż nie podlegają podatkowi VAT?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Ośrodka, przedstawione we wniosku z dnia 21 kwietnia 2009 r. (data wpływu 27 kwietnia 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania opłaty parkingowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 kwietnia 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania opłaty parkingowej.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Ośrodek jest zakładem budżetowym, jednostką organizacyjną gminy nie posiadającą osobowości prawnej z odrębnym NIP-em na potrzeby rozliczeń z tytułu podatku od towarów i usług. Ośrodek realizuje podstawowe zadania w zakresie zarządzania obiektami sportowymi, ich eksploatacją, konserwacją i rozbudową, organizacją imprez sportowo-rekreacjnych, prowadzeniem giełdy samochodowej i targowisk miejskich, prowadzeniem działalności gospodarczej celem pozyskania środków na rozszerzenie działalności Ośrodka.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right