Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.07.2009, sygn. ILPB3/423-270/09-6/KS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-270/09-6/KS

W przypadku gdyby nowozawiązana spółka jawna (bądź komandytowa) przynosiła stratę, czy, i ewentualnie w jaki sposób, Spółka mogłaby rozliczać stratę podatkową z tytułu działalności w spółce jawnej (bądź komandytowej)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz.770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Instytutu, przedstawione we wniosku z dnia 04 kwietnia 2009 r. (data wpływu 14.04.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozliczania straty z tytułu udziału w spółce niebędącej osobą prawną jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 kwietnia 2009 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem z dnia 23 czerwca 2009 r. (data wpływu 01.07.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozliczania straty z tytułu udziału w spółce niebędącej osobą prawną.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.

Spółka, której przedmiotem działalności jest działalność edukacyjna, szkoleniowa, doradcza i w zakresie zarządzania, jest właścicielem kilku nieruchomości.

Z uwagi na aktualną sytuację gospodarczo ekonomiczną, Spółka rozważa możliwość zbycia przedmiotowych nieruchomości. Z uwagi na okoliczność, że przedmiotem działalności Spółki nie jest i nigdy nie był obrót nieruchomościami, z przyczyn organizacyjno gospodarczych, Spółka rozważa możliwość wniesienia czterech nieruchomości, tytułem wkładu do nowo zawiązanej spółki jawnej bądź komandytowej, której przedmiotem działalności byłby wyłącznie obrót nieruchomościami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00