Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.02.2009, sygn. ILPB2/415-767/08-2/ES, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-767/08-2/ES

Czy w wyżej zakreślonym stanie faktycznym podatnik powinien opłacać zaliczkę na poczet podatku dochodowego od osób fizycznych od kwoty wynagrodzenia netto, tj. kwoty brutto pomniejszonej o składki zapłacone w roku podatkowym bezpośrednio na własne ubezpieczenie społeczne: emerytalne, rentowe, chorobowe oraz wypadkowe podatnika stosując art. 26 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, reprezentowanego przez radcę prawnego, przedstawione we wniosku z dnia 25 listopada 2008 r. (data wpływu 4 grudnia 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie podstawy obliczenia i wysokości podatku jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 grudnia 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie podstawy obliczenia i wysokości podatku.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca Spółka z o.o. z siedzibą we W, współpracuje na rynku europejskim, z wieloma podmiotami zagranicznymi, w tym z włoską spółką matką" - z siedzibą we Włoszech. W ramach tej współpracy, spółka prawa włoskiego - spółka matka" oddelegowała do pracy w zakładzie produkcyjnym Spółki z o.o. pracownika. Pracownik ten otrzymuje wynagrodzenie od spółki matki. W ramach rozliczeń całość kwoty wynagrodzenia przelewana jest na konto pracownika, który występuje w tym momencie w charakterze płatnika. Pracownik jako oddelegowany z racji pełnionej funkcji przebywa na terytorium Polski nieprzerwanie 183 dni, spoczywa na nim więc zgodnie z art. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tzw. nieograniczony obowiązek podatkowy i powinien opłacać zaliczki na poczet podatku dochodowego od osób fizycznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00