Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.02.2009, sygn. ILPB1/415-935/08-2/AMN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-935/08-2/AMN

Czy Wnioskodawca ma prawo rozliczać działalność gospodarczą za 2008 r. z zastosowaniem podatku liniowego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana , przedstawione we wniosku z dnia 7 listopada 2008 r. (data wpływu 17 listopada 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 listopada 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca w 2006 roku rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej jako osoba fizyczna na zasadzie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej w ramach własnej kancelarii radcy prawnego. Oświadczeniem złożonym we właściwym Urzędzie Skarbowym na 2008 r. wybrał opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób i fizycznych w formie podatku liniowego. W dniu 1 lutego 2008 r. zawarł umowę o pracę na stanowisku prawnik", w ramach której do Jego obowiązków pracowniczych należy wyłącznie udzielanie porad prawnych, wydawanie pisemnych opinii prawnych, uczestniczenie w negocjacjach przedumownych, sporządzanie i opiniowanie umów, weryfikacja umów i innych dokumentów pod względem ochrony interesów pracodawcy, informowanie o zmianach w zakresie przepisów prawnych dotyczących zakresu działalności pracodawcy. Poza zakresem obowiązków pracowniczych na skutek wyraźnego zastrzeżenia pracodawcy znalazło się reprezentowanie pracodawcy przed sądami i organami administracji publicznej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00