Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.12.2009, sygn. IPPP3-443-869/09-2/JF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3-443-869/09-2/JF
Wnioskodawcy, jako nabywcy towarów i usług przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w części dotyczącej tych pozycji, dla których podane kwoty są zgodne z rzeczywistością, tzn. w części dotyczącej ceny wynikającej z zamówienia składanego do dostawców, z którymi Wnioskodawca współpracuje.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 29.09.2009 r. (data wpływu 07.10.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku naliczonego o kwotę podatku należnego w ustawowo przewidzianych terminach - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 07.10.2009 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku naliczonego o kwotę podatku należnego w ustawowo przewidzianych terminach.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Spółka zakupuje materiały wykorzystywane do produkcji maszyn rolniczych. Zakup materiałów odbywa się na podstawie zamówień składanych do dostawców, z którymi Spółka współpracuje. Po wydaniu towaru, dostawcy wystawiają faktury VAT dla C.. Cena zakupu umieszczona na fakturze powinna odpowiadać cenie zakupu zawartej w zamówieniu. Zdarzają się przypadki, kiedy cena na fakturze VAT odbiega od ceny z zamówienia. Taka sytuacja spowodowana jest np. pomyłką ze strony dostawcy, zastosowaniem ceny z poprzedniej dostawy, użyciem niewłaściwego kursu waluty (gdy ceny uzgodnione są w walucie obcej). Spółka w momencie wykrycia takiego przypadku zwraca się do dostawców z prośbą o wystawienie faktur korygujących.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right