Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.11.2009, sygn. IPPB2/415-548/09-4/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-548/09-4/MK

obowiązek wykazania osiągniętych przychodów w danym roku podatkowym ze źródła kapitały pieniężne w zeznaniu podatkowym na formularzu PIT-38

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 28.08.2009 r. (data wpływu 02.09.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku wykazania osiągniętych przychodów w danym roku podatkowym ze źródła kapitały pieniężne w zeznaniu podatkowym na formularzu PIT-38 jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 02.09.2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku wykazania osiągniętych przychodów w danym roku podatkowym ze źródła kapitały pieniężne w zeznaniu podatkowym na formularzu PIT-38.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą miejsce zamieszkania w Polsce. W przyszłości, Wnioskodawca zamierza dokonać restrukturyzacji posiadanych aktywów. W tym celu rozważa przystąpienie do istniejącej spółki kapitałowej Y. (odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) z siedzibą w Luksemburgu lub innej spółki prawa Europejskiego i dalsze prowadzenie części swoich inwestycji za pośrednictwem tej spółki. Wnioskodawca rozważa objęcie udziałów nowej emisji poprzez wniesienie wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci posiadanych Certyfikatów inwestycyjnych w polskim funduszu inwestycyjnym zamkniętym (dalej: certyfikaty) objętych za gotówkę oraz w części za udziały/akcje w polskiej spółce lub w postaci innych papierów wartościowych (np. obligacji, akcji). Zdaniem Wnioskodawcy status udziałowca spółki kapitałowej z siedzibą w Luksemburgu daje bowiem większe możliwości prowadzenia działalności w zakresie zarządzana portfelem aktywów finansowych, poszukiwania inwestorów, czy partnerów biznesowych przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka gospodarczego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00