Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.07.2009, sygn. IPPB2/415-327/09-2/LK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-327/09-2/LK

1. Czy kalkulując wysokość podatku należnego w Polsce z tytułu otrzymanych dywidend z Cypru Wnioskodawca będzie miał prawo obniżyć ten podatek o podatek, jaki może wymierzyć rząd cypryjski, czyli o podatek wynoszący maksymalnie 10% wartości dywidendy brutto bez względu na fakt, czy podatek od tych dywidend zostanie faktycznie zapłacony na Cyprze (tj. także w sytuacji gdyby taki podatek nie został ostatecznie zapłacony na Cyprze)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 27.04.2009 r. (data wpływu 30.04.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dywidendy w spółce mającej siedzibę na terytorium Cypru jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30.04.2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dywidendy w spółce mającej siedzibę na terytorium Cypru.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawiony następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jako obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, mający miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w Polsce, podlega w kraju nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Co za tym idzie, jestem zobowiązany do rozliczania się w Polsce z całości dochodów uzyskanych w danym roku podatkowym, w tym z dochodów uzyskanych ze źródeł położonych poza granicami Polski. W przypadku dochodów z zagranicy, rozliczenie następuje z uwzględnieniem postanowień odpowiednich umów o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartych przez Polskę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00