Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.06.2009, sygn. IPPB2/415-216/09-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-216/09-2/MK
Czy w przypadku zbycia przez Wnioskodawcę udziałów na rzecz spółki celem ich umorzenia dochodem podlegającym opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym będzie nadwyżka przychodu uzyskanego ze zbycia udziałów celem umorzenia nad kosztami jego uzyskania ustalonymi na poziomie wartości udziałów z dnia ich nabycia przez podatnika w drodze darowizny? Na jakim formularzu Wnioskodawca powinien wykazać podatek zapłacony od dochodu obliczonego zgodnie z metodą przedstawioną w pytaniu w pkt 1?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 18.03..2009 r. (data wpływu 20.03.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku zbycia udziałów w celu umorzenia spółki zagranicznej nabytych w drodze darowizny oraz obowiązku jego rozliczenia w zeznaniu podatkowym - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20.03.2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku zbycia udziałów w celu umorzenia spółki zagranicznej nabytych w drodze darowizny oraz obowiązku jego rozliczenia w zeznaniu podatkowym.
W przedmiotowym wniosku został przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną mającą miejsce zamieszkania w Polsce, nabył udziały w zagranicznej Spółce kapitałowej z siedzibą w Unii Europejskiej (będącej odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w drodze darowizny przekazanej Mu przez siostrę.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right