Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.04.2009, sygn. IPPB1/415-108/09-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-108/09-2/AG

Czy w przypadku podania do aktu notarialnego wartości nieruchomości w kwocie wynikającej z wartości ewidencyjnej (księgowej) i ujęciu tej wartości w ewidencji środków trwałych przez Spółkę przejmującą (I.) Urząd Skarbowy nie będzie chciał ustalić wartości rynkowej zgodnie z przepisami i procedurą wynikającą z art. 19 u.o.p.d.f. ?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 12.02.2009 r. (data wpływu 17.02.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego w przypadku czynności aportu w postaci nieruchomości do spółki osobowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17.02.2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego w przypadku czynności aportu w postaci nieruchomości do spółki osobowej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Istnieją 2 spółki jawne osobowe powstałe z przekształcenia spółek cywilnych tj. T. S.p. j w P. oraz I. Sp. J. w P. W obydwu spółkach jest po 3 wspólników, są to te same osoby fizyczne. W momencie przekształcenia spółek cywilnych w spółki jawne nieruchomości będące własnością osób fizycznych (wspólników w równych częściach) przeszły na własność spółek jawnych w wartościach księgowych aktualnych w tym czasie i od tych wartości naliczana była dalej amortyzacja przez spółki jawne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00