Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.01.2009, sygn. IPPP3-443-129/08-2/JF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3-443-129/08-2/JF
Wnioskodawca będzie posiadał prawo do zastosowania zwolnienia od podatku dla dostawy nowopowstałych lokali i miejsc parkingowych pod warunkiem braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków poniesionych na ulepszenie tych lokali, przy założeniu, iż wydatki te przekroczyły 30 % wartości początkowej obiektu.
dokonanie dostawy obiektów budownictwa mieszkaniowego (tj. nowopowstałych lokali mieszkalnych) przed pierwszym ich zasiedleniem będzie opodatkowane podatkiem od towarów i usług według stawki podatku w wysokości 7%, natomiast dostawa nowopowstałych miejsc parkingowych będzie opodatkowana według stawki 22 %.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 04.11.2008 r. (data wpływu 06.11.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla dostawy lokali mieszkalnych oraz miejsc parkingowych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 06.11.2008 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla dostawy lokali mieszkalnych oraz miejsc parkingowych.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
W październiku 2007 r. Spółka zakupiła od dotychczasowych współwłaścicieli nieruchomość, składającą się z budynku mieszkalnego (wielorodzinnego z urządzeniami) oraz prawa użytkowania wieczystego gruntu, na którym budynek jest usytuowany - w celu jego modernizacji i przebudowy, a następnie sprzedaży. Przy nabyciu przedmiotowej nieruchomości nie dokonano odliczenia podatku naliczonego z uwagi na fakt, że spełniała ona przesłanki art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT (tzw. sprzedaż towarów używanych). Odpowiednio, zwolnieniu z VAT podlegało również nabycie prawa wieczystego użytkowania gruntu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right