Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.10.2009, sygn. IBPBII/1/415-638/09/BD, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/415-638/09/BD
Czy zapewnienie przez Spółkę świadczeń zdrowotnych skutkuje powstaniem przychodu po stronie pracowników Spółki oraz w niektórych przypadkach członków rodziny pracowników, od którego Spółka ma obowiązek pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 lipca 2009r. (data wpływu do tut. Biura - 03 sierpnia 2009r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:
- zasad opodatkowania obowiązkowych świadczeń medycznych na rzecz pracowników - jest prawidłowe,
- zasad opodatkowania dodatkowych świadczeń medycznych na rzecz pracowników oraz świadczeń medycznych na rzecz członków rodzin pracowników jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 03 sierpnia 2009r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania obowiązkowych świadczeń medycznych na rzecz pracowników oraz dodatkowych świadczeń medycznych na rzecz pracowników i członków ich rodzin.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
W celu zapewnienia swoim pracownikom opieki medycznej, Spółka podpisała umowę z firmą dostawcą zapewniającą świadczenia zdrowotne. Przedmiotem tych umów są usługi obejmujące świadczenia zdrowotne:
- w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej (medycyny pracy) - wymagane przepisami art. 229 Kodeksu pracy oraz art. 6 ust. 1 pkt 2a) ustawy o służbie medycyny pracy;
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right