Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.09.2009, sygn. IBPBII/1/415-549/09/MCZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/415-549/09/MCZ
1. Czy inwalida I grupy powinien udokumentować dojazd swoim samochodem na rehabilitację?
2. Czy wydatki poniesione za pobyt w sanatorium mogą być powiększone o koszty pobytu opiekuna (koszt noclegów i wyżywienia)?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 czerwca 2009r. (data wpływu do tut. Biura 29 czerwca 2009r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia od dochodu wydatków poniesionych na cele rehabilitacyjne przez podatnika będącego osobą niepełnosprawną związanych z:
- koniecznym przewozem własnym samochodem osobowym na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne i opłacenie przewodników osób z niepełnosprawnością narządu ruchu zaliczanych do I grupy inwalidztwa - jest prawidłowe
- pobytem opiekuna wraz z osobą niepełnosprawną na turnusie rehabilitacyjnym jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 czerwca 2009r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia wydatku poniesionego na cele rehabilitacyjne.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right