Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 06.08.2009, sygn. ITPP2/443-399/09/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-399/09/AP
Prawo do zastosowania 0% stawki podatku przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów w sytuacji braku CMR.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 15 maja 2009 r. (data wpływu 18 maja 2009 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania 0% stawki podatku przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 maja 2009 r. złożono wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania 0% stawki podatku przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka będąca producentem tarcicy i innych wyrobów drzewnych jest zarejestrowana jako podatnik VAT UE. Zamierza zawrzeć umowę z firmą X, posiadającą siedzibę na terenie Niemiec, na dostawę brykietu. Firma niemiecka jest zarejestrowana dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych w Niemczech. Towar zostanie przewieziony początkowo do polskiej firmy Y w celu wykonania na nim usług polegających na sortowaniu dostarczonych palet wg indywidualnego zamówienia, zafoliowaniu uzgodnionych partii wg zamówienia ostatecznego odbiorcy i oznakowaniu towaru w elementy indywidualnego zamówienia. Na dowód tego, że towar został dostarczony do polskiej firmy Y, Spółka będzie posiadała potwierdzenie odbioru każdej dostawy na specyfikacji towaru. Po wykonaniu ww. usług firma Y zobowiązana będzie do wywiezienia towaru z kraju w ciągu 30 dni od dnia wykonania usługi i dostarczenia go niemieckiemu kontrahentowi. Wynika to z umowy zawartej pomiędzy niemiecką firmą X, a polską firmą Y na wykonanie usług. W momencie wydania towaru polskiej firmie, zostanie wystawiona przez Spółkę faktura niemieckiemu kontrahentowi, ze stawką 0%. Płatności za dostawę mają być dokonywane na bieżąco i przekazywane na walutowy rachunek bankowy Spółki w terminie krótszym niż 60 dni od dnia wydania towaru. Jako potwierdzenie, że towar zostanie wywieziony z kraju, Spółka będzie posiadała jednorazowe oświadczenie wystawione przez polską firmę Y, że otrzymany towar w całości wywiezie z kraju. Spółka będzie również w posiadaniu kserokopii umowy na wykonanie usług na ruchomym majątku rzeczowym, zawartej pomiędzy firmą X i firmą Y. Spółka nie będzie miała możliwości uzyskania listu przewozowego CMR, dokumentującego wywóz towaru za granicę.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right