Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.06.2009, sygn. ITPP1/443-249/09/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-249/09/AT

1. Czy można odliczyć VAT od czynszu?
2. Czy można odliczyć VAT od paliwa?
3. Czy można odliczyć VAT od kosztów eksploatacyjnych?
4. Czy trzeba przeprowadzać badania techniczne i powiadomić o tym US?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 20 marca 2009 r. (data wpływu 23 marca 2009 r.), uzupełnionym pismem z dnia 14 kwietnia 2009 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu czynszu (raty) lub innych płatności wynikającej z umowy leasingu, kosztów eksploatacji oraz nabycia benzyny (paliwa silnikowego) wykorzystywanej do napędu pojazdu samochodowego i zasad przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 marca 2009 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu czynszu (raty) lub innych płatności wynikającej z umowy leasingu, kosztów eksploatacji oraz nabycia benzyny (paliwa silnikowego) wykorzystywanej do napędu pojazdu samochodowego i zasad przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Prowadzi Pan działalność gospodarczą w zakresie m. in. usług budowlanych. Jest Pan zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Planuje Pan zawrzeć - jako leasingobiorca umowę leasingu fabrycznie nowego samochodu marki Toyota RAV4, celem wykorzystywania go w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Zgodnie z treścią wyciągu ze świadectwa homologacji samochód ten jest samochodem ciężarowym, zaś jego dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony (2.110 kg), a dopuszczalna ładowność przekracza 500 kg (wynosi 540 kg).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00