Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.04.2009, sygn. ITPP1/443-103/09/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-103/09/AT

Czy sprzedaż gruntów leśnych i rolnych, na których powstanie zbiornik wodny będzie zwolniona od podatku od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 9 lutego 2009 r. (data wpływu 10 lutego 2009 r.), uzupełnionym pismem z dnia 20 marca 2009 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności sprzedaży gruntów leśnych i rolnych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 lutego 2009 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności sprzedaży gruntów leśnych i rolnych.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W latach 90 tych, prowadząc działalność gospodarczą, zakupił Pan z majątku osobistego ok. 53 ha gruntów rolnych i leśnych w celu budowy elektrowni wodnej na rzece. W 1997 r. inwestor uzyskał pozwolenie wodnoprawne na piętrzenie wody rzeki oraz decyzję o pozwoleniu na budowę węzła hydrotechnicznego składającego się z następujących elementów:

  • zapory ziemnej;
  • jazu dwuprzęsłowego;
  • siłowni wodnej z 3 turbozespołami;
  • upustu dennego;
  • przepławki dla ryb;
  • zbiornika wodnego;
  • regulacji odcinków rzeki od strony górnej i dolnej wody.

Integralną częścią wydanej decyzji o pozwoleniu na budowę była między innymi:

  • decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu z dnia 23 czerwca 1997 r. oraz z dnia 7 lipca 1997 r. na realizację elektrowni wodnej ze zbiornikiem na rzece na trzech działkach rolnych i leśnych (w uzasadnieniu decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu stwierdzono: Projektowana inwestycja jest zgodna z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta);
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00