Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.03.2009, sygn. ITPP2/443-1080/08/AF, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1080/08/AF
Czy można zrezygnować z prawa do zwolnienia od podatku?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 grudnia 2008 r. (data wpływu 18 grudnia 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do rezygnacji ze zwolnienia od podatku w związku ze sprzedażą udziału we własności nieruchomości i udziału w prawie użytkowania wieczystego - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 grudnia 2008 r. złożono wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do rezygnacji ze zwolnienia od podatku w związku ze sprzedażą udziału we własności nieruchomości i udziału w prawie użytkowania wieczystego.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca będący spółką jest podatnikiem VAT czynnym, zobowiązanym do składania kwartalnych deklaracji dla podatku od towarów i usług, dla którego to podatnika ze względu na fakt, iż wspólnikami spółki są osoby fizyczne nie mające obywatelstwa polskiego, właściwym organem podatkowym jest Urząd Skarbowy. W dniu składania wniosku o pisemną interpretację nie prowadzi jakiejkolwiek działalności gospodarczej. Pomimo nieprowadzenia działalności spółka nie jest likwidowana oraz nie została ogłoszona jej upuadłość. Wnioskodawca jest właścicielem nieruchomości, które to nieruchomości na podstawie aktu notarialnego z dnia 11 września 2003 r. zostały wniesione do majątku spółki przez jej wspólnika Annę K. zamieszkałą na stałe w Republice Federalnej Niemiec, w zamian za objęte 159 (sto pięćdziesiąt dziewięć) udziałów o wartości nominalnej po 500 (pięćset) złotych każdy, na łączną wartość 79.500, - (siedemdziesiąt dziewięć tysięcy pięćset) złotych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right